Články

Data o emisích vyžadují banky, odběratelé i zákony
Jaké ESG téma má největší prioritu pro bankovnictví a kapitálové trhy? Nedávný výzkum ukázal, že je to snižování emisí oxidu uhličitého a dalších skleníkových plynů. Pro banky a investory navíc bude od ledna 2023 shromažďování dat o uhlíkové stopě investic povinné
Číst článek
Na rovinu o odpovědném podnikání. Frank Bold spouští nový podcast
Frank Bold spouští nový podcast Frankly Speaking. Společně s hosty v něm budeme probírat novinky ze světa politiky, práva a podnikání v oblasti ESG, byznysu, lidských práv a firemního reportingu.
Číst článek
Udržitelnost šetří firmám náklady a pomáhá jejich byznysu. Studie ukazují benefity ESG reportingu
Data ukazují, že kvalitní reporting o udržitelnosti vede k lepšímu obchodnímu růstu. 
Číst článek
Jak bude stát postihovat greenwashing? Přehled sankcí
Jak bude Česko dodržování nařízení SFDR vymáhat na základě novelizace českého zákona, která je účinná od konce května 2022.
Číst článek
Zelené fondy táhnou. V čem jsou výhodné a jak je poznat?
Pro investiční fondy a společnosti v jejich portfoliu znamenají zelené investice lepší přístup k financím mobilizovaným v rámci evropského Green Dealu.
Číst článek
Franc: ESG reporting se dotkne i firem v dodavatelských řetězcích
Co se mění pro malé a střední podniky s novou evropskou legislativou v oblasti ESG a udržitelnosti? Ředitel Frank Bold Pavel Franc vysvětluje v podcastu Hospodářských novin, proč změny ve firmách nevyvolává primárně regulace nebo proč budou malé podniky potřebovat data o svých emisích.
Číst článek
Začínáte s ESG reportingem? Odpovídáme na nejpalčivější otázky
Chystáte se zavést ve vaší společnosti ESG reporting, ale máte více otázek než odpovědí? Nejste sami. Časté dotazy firem začínajících s reportingem jsme shrnuli v našem článku.
Číst článek
Frank Bold zve na konferenci Bold Future: Udržitelností k efektivnímu byznysu
Společně s desítkami špičkových řečníků budeme mluvit o ESG reportingu pro firmy v praxi, energetických řešeních pro podnikatele i samosprávy a trendech v udržitelném stavitelství a správě měst s ohledem na aktuální energetickou a surovinovou krizi.
Číst článek
Podcast Hospodářských novin: Zelená regulace ovlivní malé a střední firmy dřív, než čekají
Přestože takzvaná taxonomie pro začátek nepočítá s větším zapojením malých a středně velkých podniků, řadu z nich novinka podle Pavla France z právní kanceláře Frank Bold zasáhne dřív, než samy čekají.
Číst článek
Dohoda na pravidlech EU pro ESG reporting: Státy potřebují zajistit rychlé uvedení do praxe
V České republice se reportování takzvaných “ESG” informací dotkne více než tisícovky společností. Cílem legislativy je zajistit transparentnost na trhu a umožnit efektivní přesměrování financí do zelené transformace ekonomiky.
Číst článek
Seznam Zprávy: Cesta k udržitelnosti potřebuje jasná pravidla
Současnou praxi firemního ESG reportingu, vývoj EU standardů i tržní výhody, které firmám z kvalitního vykazování informací o udržitelnosti plynou popisuje v článku pro Seznam Zprávy vedoucí sekce Odpovědných firem, Filip Gregor.
Číst článek
ESG Akademie přináší základní přehled nových požadavků pro byznys
Zorientovat se v otázkách ESG a související legislativě a vysvětlit, jak mají téma firmy prakticky pojmout má za cíl ESG Akademie, kterou na začátku června spustila Změna k lepšímu, jejíž členem je i Frank Bold. Akademie se zaměřuje především na malé a střední podniky. 
Číst článek
Byznys v čase války: Firmy řeší, jak se nezaplést a lépe řídit rizika
Po začátku ruské invaze na Ukrajinu se mnoho společností potýkalo s otázkami, zda, kdy a jak opustit ruský trh. V polovině května 2022 oznámilo odchod z Ruska asi 1000 společností.
Číst článek
Púll: Malé firmy nemají o ESG dostatek informací. Pomoct musí banky a profesní sdružení
Čtěte o tom, jaká rizika v souvislosti s ESG banky zohledňují v rozhovoru s manažerem udržitelnosti v České spořitelně Matúšem Púllem.
Číst článek
Evropské versus globální požadavky na ESG data. Jak se liší a co znamenají pro byznys?
Chaotické prostředí ESG reportingu bez jednotných pravidel pro zveřejňování informací o udržitelnosti by měly brzy nahradit společné reportovací standardy.
Číst článek
Strategie REPower EU zrychluje transformaci, neudržitelným ujíždí vlak
Evropská komise v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu zveřejnila balíček opatření REPower EU, která mají řešit současnou cenovou i bezpečnostní krizi.
Číst článek
Návrh ESG standardů je zveřejněný. Pracovali na něm i experti Frank Bold
Evropské firmy už mohou nahlédnout do návrhu standardů pro reporting o udržitelnosti, podle kterých budou v příštích letech reportovat.
Číst článek
Pavel Franc: Je důležité, aby se standardy ESG prosadily, nebo budeme skanzen
Rozhovor pro časopis Reflex s CEO Frank Bold Pavlem Francem o tom, jak se co nejdříve musejí transformovat stavební průmysl, finanční sektor i státní správa.
Číst článek
Jak vzniká zelený dluhopis ve 4 krocích: od prospektu po reporting
Jaké kroky musíte podniknout, pokud chcete využít potenciál zelených dluhopisů? Shrnujeme pro vás to nejdůležitější ve 4 krocích.
Číst článek
EnviTrail: snížení uhlíkové stopy s sebou přináší i snížení nákladů firem
O tom, jak může firma ušetřit a současně snížit množství vypouštěných emisí čtěte v rozhovoru se zakladateli společnosti EnviTrail Lucií Siskosovou a Lukášem Ferklem.
Číst článek
Válka na Ukrajině na ESG legislativě nic nemění. Krize zvyšuje naléhavost chystaných změn ekonomiky
Válka na Ukrajině naplno ukazuje, že současná evropská závislost na fosilních zdrojích z Ruska ohrožuje bezpečnost a nese s sebou velká ekonomická rizika. Cestou k udržitelnosti a bezpečnosti je urychlení přechodu na obnovitelné zdroje energie (OZE). 
Číst článek
Velké firmy budou řešit rizika byznysu pro životní prostředí podle nového vodítka EU
Nová legislativa se dotkne největších firem s více než 500 zaměstnanci a příjmy vyššími než 150 milionů eur. Vztahovat se bude také na firmy s více než 250 zaměstnanci, které podnikají v rizikových sektorech.
Číst článek
Jak zvýšit odolnost a prosperitu firmy? Zaveďte due diligence, říkají experti
Co přesně due diligence pro byznys znamená a jaké benefity firmám přináší? Odpoví experti v našem článku. 
Číst článek
Co se mění v ESG reportingu ve finančním sektoru od ledna 2022?
Od 1. ledna 2022 platí nové požadavky vyplývající z Nařízení o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností v odvětví finančních služeb (SFDR). Podívejte se, co všechno zahrnují.
Číst článek
Na udržitelné financování dosáhnou firmy s ESG due diligence. Co to znamená?
Obchodní aktivity firem nesplní požadavky na udržitelnost, pokud jejich dodavatelské řetězce potažmo hodnoty budou spojeny s odlesňováním, nucenou a dětskou práci a podobnými dopady.
Číst článek
Analyzovali jsme ESG reporty 250 evropských korporací. České firmy se zlepšují
V České republice jsme analyzovali české společnosti, jako jsou Komerční banka, ČEZ, Škoda auto, Česká spořitelna nebo Kofola.
Číst článek
Green Deal a byznys. Co znamená zelená transformace pro podnikání?
Jaké výzvy Green Deal pro byznys představuje? A jak se na ně nejlépe připravit a zároveň využít bezprecedentních příležitostí zelené tranformace? 
Číst článek
Jaká data o udržitelnosti se budou reportovat podle nové legislativy?
Prošli jsme stovky stran technických dokumentů a připravili ucelený přehled reportovacích požadavků o udržitelnosti podle připravované legislativy EU. Shrnujeme, jaká ESG data budou podle nové legislativy pro firmy, banky a investory.
Číst článek
Rozhovor: EU Taxonomie je kompas firem na cestě k udržitelné ekonomice
V rozhovoru odpovídá Filip Gregor z Frank Bold na zásadní otázky pro budoucnost českých firem, investorů a bank a vysvětluje, že orientaci v zelené transformaci jim mají usnadnit právě nové nástroje Evropské unie: taxonomie udržitelných aktivit a standardy reportování o udržitelnosti. Přinášíme výtah nejdůležitějších částí rozhovoru.
Číst článek
Zelené dluhopisy: perspektivní cesta k získání kapitálu
Jedním z důležitých aktuálních trendů je ve světě byznysu transformace ekonomiky směrem k udržitelným aktivitám, které se čím dál více dostávají do středu zájmu investorů a bank. Ti v nich vidí zásadní investiční příležitosti. Jedním z mechanismů tohoto trendu jsou takzvané zelené dluhopisy (green bonds) a zelené půjčky.
Číst článek

Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se