Zelená změna a Frank Bold

Green deal přichází a s námi ho zvládnete

Chcete získat přístup k 500 miliardám eur, které budou evropské banky každoročně uvolňovat na zelené investice odteď až do roku 2050?

Dosáhnete na ně díky tomu, že společně

  • Zajistíme, aby vaše projekty odpovídaly standardům tzv. EU taxonomie
  • Nastavíme efektivní reporting informací o udržitelnosti vaší společnosti

Pomůže vám to dosáhnout nejen na peníze od bank, ale také získat investice, které do ekonomiky ve stejné výši půjdou z veřejných zdrojů.

Měníme svět odpovědným podnikáním

O ESG dnes mluví každý, ale v expertní skupině Frank Bold se tématu odpovědného podnikání a nefinančnímu reportingu autenticky věnujeme od našeho vzniku více než 10 let přímo v Bruselu.

Máme přímou zkušenost z evropských institucí, kde se naši právníci podílejí na tvorbě balíčku legislativy k reportingu udržitelnosti a EU taxonomie. 

Stavíme na dlouholeté zkušenosti v oblasti udržitelného stavitelství, spolupracujeme s developery, nemovitostními fondy a energetickými společnostmi. Zajistíme orientaci jak v právní, tak i technické části problematiky ESG, zejména pokud jde o měnící se požadavky na energetickou náročnost a další parametry budov. 

Celkem jsme analyzovali více než 1500 ESG reportů evropských korporací. O naší práci psala světová média jako New York Times.

Zkušenosti máme také z vedení iniciativy Alliance for Corporate Transparency, která sdružuje 20 předních organizací věnujících se reportingu o udržitelnosti a jeho reformě na úrovni EU. V rámci Alliance jsme analyzovali data o udržitelnosti a zveřejnili největší evropský výzkum tisíce korporací, abychom získali objektivní data o kvalitě reportingu.

Banky už data vyžadují
Pro velké firmy je reporting ESG dat zákonnou povinností a české banky ho začaly od svých klientů vyžadovat už v roce 2021, rostou také investice do certifikovaných zelených dluhopisů (Green Bonds). 
Obraťe se na nás

Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se