Pavel Franc: Je důležité, aby se standardy ESG prosadily, nebo budeme skanzen

Ve světle, nebo spíš v temnotách neospravedlnitelné ruské invaze na Ukrajinu je nad slunce jasné, že se ekonomiky vyspělých států musejí výrazně změnit. Ohrožuje nás jak rychle se zhoršující životní prostředí, tak závislost na strategických surovinách od oceli po ropu a zemní plyn importovaných ze zemí, od nichž tyto komodity z různých důvodů, ať už jde o neekologickou těžbu, nebo o špatné pracovní podmínky lidí zapojených do výrobního procesu, nechceme odebírat.
Foto: Nguyen Phuong Thao/Reflex
Jak se co nejdříve musejí transformovat stavební průmysl, finanční sektor nebo státní správa? Jak přemýšlet o regulační a investiční roli Evropské unie? A co vlastně znamenají ony tajemné zkratky CSR a ESG, o nichž se teď v úspěšných firmách tolik mluví? To vše vysvětluje Pavel Franc (43), ředitel více než stočlenné expertní skupiny Frank Bold, jejíž právníci a odborníci na energetiku a byznys obecně spoluvytvářejí tuzemské i evropské legislativní normy – a zároveň se snaží o zlepšení stavu společnosti i prostředí, v němž žijeme.

Více v rozhovoru v časopise Reflex.


Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se

Naše služby