Z naší praxe: Jak pomáháme dodavatelům velkých firem, na které ESG reporting dopadá nepřímo?

13.6.2023
Středně velké IT firmě, která je dodavatelem skupiny Volkswagen Group, jsme pomohli s nastavením vnitřních politik a vyplněním tzv. Supplier Self-Assessment Questionnaire (SAQ či S-rating), Ten začínají vyžadovat některé automobilky, ale i jiné velké společnosti po svých dodavatelích. Pokud dodavatelé nesplní minimální požadavky na udržitelnost, automobilky s nimi spolupráci ukončí.
Jedná se o malou společnost do 100 zaměstnanců, která sama nebude mít povinnost provádět ESG reporting udržitelnosti podle nové EU legislativy, řadí se ale mezi Tier 1 dodavatele Volkswagen Group, a proto musí mít přehled o svých ESG datech a zavedené vnitřní politiky k tématům udržitelnosti, které po ní odběratel požaduje. Tyto informace pak musí reportovat právě prostřednictvím dotazníku SAQ.
Ve Frank Bold Advisory jsme pro společnost zpracovali environmentální politiku a upravili etický kodex, aby byly v souladu s minimálními požadavky Volkswagen a následně jsme asistovali při vyplnění dotazníku SAQ. Na základě vyhodnocení společnosti jsme jí poté pomohli vyřešit identifikované mezery. Výsledkem bylo pozitivní hodnocení a možnost uzavírat nové objednávky s Volkswagen bez omezení. 
“I malá společnost, která je součástí dodavatelského řetězce, se musí udržitelností a ESG reportingem zprostředkovaně zabývat. Pokud si chcete svou pozici v odběratelsko-dodavatelském řetězci udržet, s požadavky odběratelů Vám rádi pomůžeme,” radí reporting konzultant Frank Bold David Janků.

ESG pro Tier 1 a Tier 2 dodavatele

Pomůžeme vám se sběrem dat pro vaše odběratele a splněním jejich očekávání. Uvedeme vás do ESG a vypočítáme uhlíkovou stopu.
ESG Více o naší službě
ESG Domluvte si u nás konzultaci

Stahujte praktické ESG Guidelines a videokurz

Prošli jsme stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG reportingu a CSRD. Zaregistrujte se a pošleme Vám unikátní ESG Reporting Guidelines, sadu praktických materiálů k EU legislative včetně due diligence a e-book Bold Future. Chcete vědět víc? Kupte si záznamy z našich praktických workshopů o ESG, CSRD a EU taxonomii.

Naše služby

Uhlíková stopa a ESG reporting

Spočítáme vám uhlíkovou stopu a zkonzultujeme ESG.

ESG pro Tier 1 a 2 dodavatele

Vyřešíme reportování dat pro vaše odběratele.

ESG pro pokročilé

Řešení pro real estate, zelené finance, PR a event management.

Školení a videokurz o ESG

Objednejte si školení na míru nebo si kupte záznam našeho videokurzu o ESG.

ESG Reporting Guidelines

Stahujte praktický návod. Provedeme vás reportingem krok za krokem.

PR, marketing a eventy

Zaměřujeme se na náročná témata, pořádáme eventy, složité věci vysvětlíme.

Jsme součástí expertní skupiny
Frank Bold
Copyright © 2023 Frank Bold

Přihlásit se k odběru newsletteru