Uhlíková stopa a ESG reporting

Zajistíme data pro Vaše obchodní partnery a zpracujeme ESG report podle nové EU legislativy. Nastavíme pokročilé ESG politiky.

Díky nástrojům ESG bude Vaše firma lépe analyzovat rizika a příležitosti. S využitím dobře nastavené ESG strategie a procesu ESG reportingu budete mít klíčové informace pro své obchodní partnery, banky i investory podle nové legislativy - Taxonomie, CSRD a SFRD. Data využijete pro strategická rozhodnutí včetně úsporných opatření. ESG politiky a náležitá péče Vám otevřou cestu k zeleným financím a do budoucna budou nezbytné pro přístup k finančním produktům. 

Co balíček obsahuje

ESG report podle nové EU legislativy

Zpracujeme ESG report vaší firmy, který bude plně v souladu s novými standardy EU pro reporting ESG.

Výpočet uhlíkové stopy Scope 1 a 2

Spočítáme přímé a nepřímé emise vaší firmy podle GHG Protocol.

Data na míru pro ESG report a banky

Vymezíme, která data potřebujete sbírat pro zpracování ESG reportu a která pro jednání o výhodnějším financování s bankami.

Analýza ESG dopadů a příležitostí

Vymezíme materiální témata pro reporting na základě dopadů, rizik a příležitostí.

Příprava ESG strategie

Zpracujeme pro vás ESG strategii, která bude popisovat vaše priority, cíle a závazky v oblasti udržitelnosti a která bude odpovídat vašim ambicím a stávajícím prioritám.

Pokročilé ESG politiky a opatření

Nastavíme pro vás ESG politiky a procesy tak, aby odpovídaly nejaktuálnější legislativě a dobré praxi v sektoru.

Podklady pro dekarbonizační plán

Identifikujeme sektorová specifika a charakteristiky vaší firmy, které budou sloužit jako základní rámec pro tvorbu dekarbonizačního plánu.

Podklady pro politiku náležité péče

Identifikujeme sektorová specifika a charakteristiky vašeho dodavatelského řetězce, které budou sloužit jako základní rámec pro tvorbu politiku náležité péče.

od 249 000 Kč

Objednat
Výpočet uhlíkové stopy Scope 3

Spočítáme emise vaší firmy v rozsahu Scope 3, máme unikátní know-how na českém trhu.

+ 99 000 Kč

Jak pomáháme našim klientům

České developerské společnosti Urbanity jsme připravili komplexní ESG report na míru, včetně zpracování ESG strategie a politik.

Firma se tak dokázala včas připravit na legislativní povinnosti a požadavky obchodních partnerů. Zároveň získala lepší přehled o potřebných datech a nastavila si strategie pro řešení svých negativních dopadů.

Reportovaná data zvyšují transparentnost naší činnosti a reflektují přínosy udržitelných řešení, která dodáváme našim partnerům. Ti jsou pak schopni snadněji dosahovat svých ESG cílů. Jednomu z našich klientů jsme pomohli dosáhnout snížení nákladů na teplo a s tím spojenou emisi uhlíkových plynů téměř o 80 %.

Roland Hofman, CEO Urbanity

Z naší praxe: Jak vzniká ESG report pro developera?

Přečíst case study

Naši klienti

Náš tým

Filip Gregor

Vedoucí ESG týmu

Martin Fadrný

Právník a senior konzultant

David Janků

Reporting konzultant

Olga Kurda

Reporting konzultant

Hana Varmužová

Reporting konzultant

Martina Vidová

PR account manager

Stahujte praktické ESG Guidelines a videokurz

Prošli jsme stovky stran právních a technických dokumentů k ESG reportingu a směrnici CSRD. Zaregistrujte se a pošleme Vám unikátní ESG Reporting Guidelines, sadu praktických materiálů k EU legislative včetně due diligence a e-book Bold Future o udržitelném byznysu. Chcete vědět víc? Kupte si záznamy z našich praktických workshopů o ESG, CSRD a EU taxonomii.

Články

Všechny články

Jsme součástí expertní skupiny
Frank Bold
Copyright © 2023 Frank Bold

Přihlásit se k odběru newsletteru