Expertka Frank Bold o evropských ESG standardech pro New York Times

Reportingu dopadů na udržitelnost v segmentu luxusních hodinek se věnuje aktuální článek prestižních New York Times. Zákazníky a investory začíná více zajímat odkud konkrétní šperky a komponenty luxusního zboží pochází a zda náhodou nebyly vyrobeny díky nucené práci nebo nepochází z konfliktních oblastí. Nálehavost transparentnosti v této oblasti zvýšila i válka na Ukrajině. Rusko je totiž největším dodavatelem malým diamantů a druhým největším dodavatelem zlata po Číně. 
Zájem o transparentní informace o dodavatelských řetězcích firem pohání i legislativní požadavky. Firmy z rizikových odvětvích, které nedokáží doložit původ materiálů, mohou mít problém i se získáním financování. 
Expertka Frank Bold Susanna Arus pro redakci přiblížila požadavky na reporting udržitelnosti vyplývající z legislativy CSRD a vznikajících evropských ESG standardů i jejich dopady v praxi. "Již nyní se všeobecně ukazuje, že reporting o udržitelnosti podniků je stále častěji podmínkou pro přístup k úvěrům, investicím nebo veřejným prostředkům na transformační aktivity," napsala Susanna Arus pro New York Times.
>>> Celý článek na webu New York Times

Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se

Naše služby