Zelené financování

Developerskou společnosti připravíme na zelené financování

Od ledna 2022 je účinné Nařízení EU o Taxonomii udržitelných aktivit a investoři jsou také povinni zveřejňovat informace o ESG rizicích, dopadech a zelených produktech podle SFDR. Brzy budou následovat i evropské ESG standardy upřesňující reporting investorů a běžných firem.

Obraťte se na nás

Co z toho vyplývá?

EU taxonomy

* CSRD = směrnice zavádějící reportovací povinnosti pro velké firmy
* SFRD = Nařízení EU o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností
* EU taxonomie = Klasifikační systém, určuje firmám i investorům, co je udržitelná aktivita

Co služba obsahuje

  • Zjistíme, jaké obchodní příležitosti či rizika přináší legislativní změny pro Vaši společnost. Poradíme společně s našimi partnery i s technickou částí developmentu. Vysvětlíme jaká řešení jsou nutná, aby projekty odpovídaly EU taxonomii.
  • Pomůžeme vám identifikovat, jak budou banky hodnotit vaše projekty podle kritérií EU taxonomie.
  • Společně nastavíme vnitřní procesy i smlouvy s dodavateli a partnery tak, abyste uměli efektivně reportovat informace týkající se EU taxonomie a dosáhli na zelené financování.
  • Doporučíme vám, jak postupovat, abyste si mohli nastavit ESG strategii, následně ji implementovat a dále spravovat i bez naší pomoci.
  • Zajistíme pro Vás due diligence (tzv. náležitou péči) v oblasti lidských a pracovních práv, odpovědného podnikání a životního prostředí. Jde o jednu z podmínek, které musí splňovat zelené aktivity dle EU taxonomie a zelené financování dle SFDR, včetně zelených dluhopisů.

Naši klienti

Proč s námi? Měníme svět odpovědným podnikáním

O ESG dnes mluví každý, ale v expertní skupině Frank Bold se tématu odpovědného podnikání a nefinančnímu reportingu autenticky věnujeme od našeho vzniku více než 10 let přímo v Bruselu.

Máme přímou zkušenost z evropských institucí, kde se naši právníci podílejí na tvorbě balíčku legislativy k reportingu udržitelnosti a EU taxonomie. 
Více o Frank Bold

Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se