SFDR compliance

Investičním fondům pomůžeme k novým investicím

Od ledna 2022 je účinné Nařízení EU o Taxonomii udržitelných aktivit a investoři jsou povinni zveřejňovat informace o ESG rizicích, dopadech a zelených produktech podle evropského nařízení SFDR. Brzy budou následovat i evropské ESG standardy upřesňující reporting investorů a běžných firem.

Co z toho vyplývá?

EU taxonomy
* CSRD = směrnice zavádějící reportovací povinnosti pro velké firmy
* SFRD = Nařízení EU o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností
* EU taxonomie = Klasifikační systém, určuje firmám i investorům, co je udržitelná aktivita

Co pro vás zajistíme

  • Zařídíme vám splnění nových zákonných povinností pro investory platných už od 1. ledna 2022 podle SFDR. Společně připravíme ESG Compliance Report.
  • Kategorizujeme portfolio vašich projektů z pohledu ESG kritérií podle evropské legislativy a nastavíme procesy a reportingové výstupy podle základních zákonných požadavků Nařízení EU o zveřejňování informací souvisejících s udržitelností a EU Taxonomie.
  • Usnadníme vám proces přechodu vašeho portfolia nebo jeho části do nového standardu zeleného fondu podle evropské legislativy. To vám přinese konkurenční výhodu a větší přísun investic.
  • Pomůžeme vám nastavit procesy a standardy pro nové transakce tak, abyste uměli efektivně vybrat a vyhodnotit projekty v zeleném standardu.
  • Zajistíme nastavení monitoringu, vyhodnocování a reportingu podle kritérií pro zelený fond podle SFDR a v souladu s EU taxonomií.
  • Společně nastavíme i vnitřní procesy a smlouvy s vašimi dodavateli a partnery tak, abyste uměli efektivně reportovat informace týkající se nových pravidel.

Proč s námi? Měníme svět odpovědným podnikáním

O ESG dnes mluví každý, ale v expertní skupině Frank Bold se tématu odpovědného podnikání a nefinančnímu reportingu autenticky věnujeme od našeho vzniku více než 10 let přímo v Bruselu.

Frank Bold - měníme svět odpovědným podnikáním
Máme přímou zkušenost z evropských institucí, kde se naši právníci podílejí na tvorbě balíčku legislativy k reportingu udržitelnosti a EU taxonomie. 
Více o Frank Bold

Stáhněte si praktický manuál k ESG

Prošli jsme za vás stovky stran právních a technických dokumentů k tématu ESG. Zaregistrujte se a my vám pošleme praktické shrnutí. Dostanete také materiál a záznam školení k ESG due diligence a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Zaregistrujte se

Další služby

Chcete být při získávání kapitálu úspěšní? Je třeba začít přizpůsobovat své podnikání a sbírat a zpracovávat data už teď. S naší expertízou v oblasti ESG a zeleném financování budete připravení dříve než konkurence.

Zelené financování

Developerskou společnost připravíme na zelené financování. Pomůžeme vám identifikovat, jak budou banky hodnotit vaše projekty.

Více informací
Zelené dluhopisy - zajistíme celou emisi dluhopisů.

Zelené dluhopisy

Zelené dluhopisy umožňují zisk s dlouhodobější návratností. Zajistíme vám celou emisi dluhopisů, včetně emise s prospektem.

Více informací
ESG monitoring - provedeme vás 
změnami legislativy a navrhneme plán reportingu.

ESG monitoring

Provedeme vás změnami legislativy a navrhneme plán, abyste dokázali ESG reporty vykazovat včas a bez dodatečných nákladů.

Více informací